Kdo sportuje - nezlobí


Metalka Tour 2010

1.ročník odstartuje 4.září v Plzni na Borském parku

 

Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE ve spolupráci s Českou asociací Nodrdic Walkingu a Sportovním clubem Černý přináší obyvatelům i návštěvníkům města Plzně Nordic Walking - METALKA Tour.

  

Plzeň je první zastávkou "Metalka Tour 2010" je to sportovní akce pro širokou veřejnost. Další města jsou Olomouc - 11.9., Kyjov - 12.9. a 18.9. Kladno.

Před lety byl pohled na „běžkující bez běžek“ ještě trochu neobvyklý, někomu možná připadal i úsměvný. Avšak nordic walking je sport pro nejširší veřejnost. V Česku přibývají další a další trasy i fanoušci „zdravých sportovních procházek“. Tomuto sportu se věnuje aktivně už přibližně 150 tisíc lidí.

 

Zdraví prospěšný pochod začíná už od 9,00 hodin, kdy se všichni zájemci registrují. Ale můžete přijít i v průběhu celého dopoledne. Pokud nemáte vlastní hole, nevadí, zapůjčení je zdarma, samozřejmě je možnost si je i zakoupit.

 

Na místě vás přivítají zkušení instruktoři, doprovodný hudební program a setkáte se mimo jiné i s primátorem města Plzně, který nad akcí převzal záštitu. Chybět nebudou ani známí sportovci, ale i špičkoví lékaři, protože nordic walking je sport, který je prevencí kardiovaskulárních onemocnění. 

  Tento sport totiž nejen zlepšuje kondici a posiluje svalstvo horní i dolní části těla. Zlepšuje také krevní oběh a celkovou pohyblivost a přispívá ke snížení rizika kardiovaskulárního onemocnění. Navíc vše na čerstvém vzduchu a v přátelské atmosféře.

 

 V rámci Nordic Walking Metalka Tour si budete moci vybrat z několika tras dle náročnosti nebo Vaší formy.

 Tu svou procházku by si měl najít každý. Připravena je jak dětská i juniorská kategorie a samozřejmě i „sportovní výšlap“ pro dospělé od 18 do 100 let. Okruh měrí 2km a projít si jej můžete až 4x = 8km.

 

Startovné zahrnuje kromě sportovního vyžití také občerstvení na trati a v cíli. Navíc každé startovní číslo bude slosované a každý startující se může těšit na lákavé ceny v tombole.

 

Zdarma si můžete nechat změřit hladinu tuku a cukru v krvi, krevní tlak, zkonzultovat vše s odborníky na místě a třeba si i přichystat tréninkový harmonogram s pomocí instruktorů nordic walkingu.