Kdo sportuje - nezlobí


Corratec - Velká cena Plzně - Open Mistrovství města Plzně

 Osmý ročník odstartuje 26.června 2010 v Plzni na Slovanech opět v lesoparku Homolka a je sedmým závodem BECKER CUP - P.A.L. (plzeňské amatérské ligy) cross country. GPS souřadnice: N = 49°43'27.267", E = 13°23'42.163"

Závod Corratec - Velká cena Plzně je zároveň prvním "Open Mistrovství města Plzně" nad, kterým převzala záštitu radní pro oblast školství a sportu Mgr. Petra Kacovská.

V letošním ročníku jsme připravili změnu u kategorií junioři, ženy, muži a veteráni (červená trať) - bude se startovat z uzavřené silnice vedoucí od Škoda parku na Homolku (Malostranská ul.) a zelená trať je taktéž drobně pozměněna.

 

Zázemí závodu (parkoviště, občerstvení, registrace závodníků) je na parkovišti před ředitelstvím Vodárny Plzeň a.s..

Pořadatel  Sportovní Club Černý  připravil lehce pozměněnou, ale opět technicky náročnou a zajímavou trať. Doufáme, že ji závodníci kladně přijmou a dobře si zazávodí i v letošním roce.

Délka okruhu dospělých kategorií je 4.650 metrů s nájezdem o délce 360 metrů, převýšením na okruh cca 50m.

Pojetí tratě bude vyhovovat dravým jezdcům, kteří neváhají jít za vítězstvím od samého začátku závodu. Na taktické vyčkávání není čas ani prostor. Trať je  dosti členitá. Závodníci zde najdou skoky, přejezd rokle, technické sjezdy i sjezd schodů!, krátký výběh i strmá stoupání.

Docházková vzdálenost na jiná zajímavá místa je 10 – 15 minut. 

Po celý den bude zajišťovat servis kol f. BBM, u které se budete moct podívat na kola značky Corratec.